Hidrolik Fitness Nedir?

Hidrolik Fitness Nedir?

for you fitness ekipmanları

Hidrolik Fitness Nedir?

Hidrolik Fitness, Amerika’da ve Batı Ülkelerinde oldukça popüler olmuştur. Normal fitness aletlerinden daha kısa sürede daha fazla kalori yaktırmaktadır. Hidrolik Fitness ekipmanları kullanılarak yapılan istasyon çalışması, vücudu şaşırtarak, spor yapan kişileri sıkmadan oldukça etkili bir şekilde yağ yaktıran bir egzersiz programıdır.
Bu sistem klasik fitness programlarına göre yaklaşık 2 kat daha fazla kaloriyi günde 30 dakikada harcamamızı sağlar. Zamandan tasarruf ederek yapılan egzersizde birkaç hafta içinde vücudu şekillendiren ve fit hale getiren etkisini görmeye başlanır. Hidrolik Fitness 30 yıl önce yurt dışında ilk ortaya çıktığı zamanlarda rehabilitasyon amacıyla kullanılmıştır. Çünkü hidrolik fitness ekipmanları sakatlanma riski olmadan güç kazanımı sağlarken hasarlı dokuları iyileştirir ve rehabilite eder. Ekipmanların tamamı vücudu en efektif şekilde çalıştırma prensibine göre tasarlanmıştır.

Hidrolik Fitness Ekipmanları Nasıl Çalışır?

Ayarlanabilir hidrolik pistonlar ile direnç sağlayan hidrolik fitness ekipmanları, klasik fitness ekipmanlarının tersine sabit bir ağırlık bağlanmaksızın kişinin kendi itme ve çekme gücüne göre tepki veren, sakatlanmaya sebep olmayan güvenli bir egzersiz imkanı sağlar. Her ekipman vücudun belli ana kas gruplarına etki ederek kısa sürede maksimum faydayı sağlar. Hidrolik fitness, günümüz koşullarında zamanı olmayan kişilerin veya standart fitness salonlarından sıkılan ve fayda göremeyen kişiler için bir spor kavramı olarak popüler oldu. Dünya Sağlık Örgütü 30 dakikada efektif yapılan egzersizleri en kaliteli spor olarak tanımlıyor. İstasyon mantığı ile çalışılan bu sistem 9 ana istasyon 9 egzersiz platformu şeklinde kullanılması tavsiye edilir. İstasyon çalışmasında 1 tur 10 dakika 3 tur yaklaşık 30 dakikada bitmektedir.

 

Hidrolik Fitness Neden Popüler Oldu?

Hidrolik Fitness, günümüz koşullarında zamanı olmayan kişilerin veya standart fitness salonlarından sıkılan ve fayda göremeyen kişiler için bir spor kavramı olarak popüler oldu. Hidrolik fitness eğlenceli ve kısa zamanda maksimum faydayı gören spor salonları, sıradan aletler yerine Hidrolik Fitness ekipmanlarına ağırlık verdi ve bu sayede hidroilik fitness popüler haline geldi.

 

Ürünlerimizi Görmek İçin Lütfen Tıklayın.

 

 

Pilates Reformer Nedir?

Pilates Reformer Nedir?

Günümüzde oldukça popüler olan pilates reformer tarihte çok öncelere dayanır. 1. Dünya Savaşı sırasında yaralı askerlerin tedavisi için Joseph Pilates tarafından kullanılmaya başlanmıştır. Duvarlara ve yataklara takılan yaylar ile hastalara yaptırılan egzersizler, günümüz reformer aletinin ilk denemeleri olmuştur.

Pilates Refomer ilk çıktığı zamanlar tıpkı Hidrolik Fitness Ekipmanları gibi rehabilite etmek amacıyla kullanılmıştır. Bu sistemin temelinde vücudu sakatlanma riski olmadan güçlendirmek ve yağ yakımını sağlamak vardır.

Reformer pilates, özel tasarlanan bir aletle uygulanan, vücudunuzun esnemesini, güçlenmesini ve kaybettiğiniz enerjiyi size geri kazandırarak zinde kalmanızı sağlayan egzersiz hareketleridir.

pilates reformer

Pilates Reformer’ın Faydaları Nelerdir?

1- Eklemlere daha az yük biner.

2- Vücut orantılı bir şekle girer.

3- Stresi  azaltır.

4- Dayanıklılığı arttırır.

5- Kan dolaşımı hastalıkları ve eklem rahatsızlıklarının oluşmasını engeller.

6-  Kambur duruşu düzeltir.

7-  Güç ve kas kazanımı sağlar

8- Sırt ve bel ağrılarını hafifletir  ve hatta düzeltir.

9- Doğru nefes almayı öğretir.

10- Rehabilite Eder!

 

Pilates Reformer Ekipmanlarımızı Görmek İçin Tıklayın!

Hidrolik Fitness Ekipmanlarını Kullanmanız İçin 5 Neden

Hidrolik Fitness Ekipmanlarını Kullanmanız İçin 5 Neden

Hidrolik Fitness, Amerika’da ve Batı Ülkelerinde oldukça popüler olmuştur. Normal fitness aletlerinden daha kısa sürede daha fazla kalori yaktırmaktadır. Hidrolik Fitness ekipmanları kullanılarak yapılan istasyon çalışması, vücudu şaşırtarak, spor yapan kişileri sıkmadan oldukça etkili bir şekilde yağ yaktıran bir egzersiz programıdır. Bu sistem klasik fitness programlarına göre yaklaşık 2 kat daha fazla kaloriyi günde 30 dakikada harcamamızı sağlar. Zamandan tasarruf ederek yapılan egzersizde birkaç hafta içinde vücudu şekillendiren ve fit hale getiren etkisini görmeye başlanır. Hidrolik Fitness 30 yıl önce yurt dışında ilk ortaya çıktığı zamanlarda rehabilitasyon amacıyla kullanılmıştır. Çünkü hidrolik fitness ekipmanları sakatlanma riski olmadan güç kazanımı sağlarken hasarlı dokuları iyileştirir ve rehabilite eder. Ekipmanların tamamı vücudu en efektif şekilde çalıştırma prensibine göre tasarlanmıştır.

Hidrolik Fitness Ekipmanlarını Kullanmanız İçin 5 Önemli Neden!

 

1- 30 Dakikada Maksimum Etki

hidrolik fitness 30 dakikada etki gösteriyor

 

Klasik fitness ekipmanlarının modası günden güne azalıyor. Bunun en önemli nedenlerinden biri spor salonlarında geçirilen gereksiz süreye neden olmasıdır. Dünya Sağlık Örgütü 30 dakikada efektif yapılan egzersizleri en kaliteli spor olarak tanımlıyor. Hidrolik Fitness Ekipmanları gereksiz süre kullanımı ortadan kaldırarak 30 dakikada hem hareketleri doğru yapılmasını hem de en efektif biçimde zamanın kullanılmasını sağlıyor. Bu sayede spor salonlarında geçirilen gereksiz süreler bitiyor, üye sirkülasyonu artıyor ve üyeler memnun ayrılıyor.

 

 

 

2- Sakatlanma Riskinin Olmaması

hidrolik fitness sakatlanmaya yol açmaz

 

Özel tasarlanmış bu ekipmanları sakatlanma riskini neredeyse sıfıra indiriyor. Hem tasarımı hem de işlevi bakımından özel şekilde hazırlanmış bu ürünler sayesinde her yaş grubundan kişiler kolaylıkla spor yapabiliyor.

 

 

 

3- Eğlenceli Olması

hidrolik fitness eğlencelidir

Hidrolik Fitness Ekipmanları istasyon çalışmasına uygun olduğundan dolayı spor yapmayı oldukça eğlenceli hale getiriyor. Bu sayede kişiler sıkılmadan spor yaparken spordan uzaklaşma gibi konular söz konusu bile olmuyor. Üye istikrarını oldukça arttırarak sizi vazgeçilmez hale getiriyor.

4- Oldukça Etkili Olması

hidrolik fitness etkilidir

“Dünya Sağlık Örgütü 30 dakikada efektif yapılan egzersizleri en kaliteli spor olarak tanımlıyor. “

Yapılan araştırmalar doğrultusunda 30 dakika, egzersiz için en makul ve etkili süre olduğunu belirtiyor. Hidrolik Fitness Ekipmanları istasyon çalışması mantığına dayandığı için günde 30 dakikada kalori yakımını klasik fitness ekipmanlarına göre daha etkili ve hızlı şekilde gerçekleştiriyor. Vücudu şaşırtma prensibiyle kişilerin aynı ekipmana alışmasını engelleyerek vücuduna daha çabuk etki ediyor.

5- Rehabilite Etkisi Vardır

hidrolik fitness rehabilite etkiye sahiptir

Hidrolik fitness ilk çıktığı zamanlarda Pilates Reformer Ekipmanları gibi vücudu rehabilite etmek amacıyla fizik tedavi merkezlerinde kullanılırdı. Daha sonra gösterdiği fayda ve kalori yakımı ortaya çıkınca, fitness ekipmanlarının en popüleri olmaya başladı.

 

Daha detaylı bilgi ve sipariş için lütfen ürünlerimizi ziyaret edin!