Hidrolik Fitness Nedir?

hidrolik fitness

Hidrolik Fitness Nedir?

Hidrolik Fitness, Amerika’da ve Batı Ülkelerinde oldukça popüler olmuştur. Normal fitness aletlerinden daha kısa sürede daha fazla kalori yaktırmaktadır. Hidrolik Fitness ekipmanları kullanılarak yapılan istasyon çalışması, vücudu şaşırtarak, spor yapan kişileri sıkmadan oldukça etkili bir şekilde yağ yaktıran bir egzersiz programıdır.
Bu sistem klasik fitness programlarına göre yaklaşık 2 kat daha fazla kaloriyi günde 30 dakikada harcamamızı sağlar. Zamandan tasarruf ederek yapılan egzersizde birkaç hafta içinde vücudu şekillendiren ve fit hale getiren etkisini görmeye başlanır. Hidrolik Fitness 30 yıl önce yurt dışında ilk ortaya çıktığı zamanlarda rehabilitasyon amacıyla kullanılmıştır. Çünkü hidrolik fitness ekipmanları sakatlanma riski olmadan güç kazanımı sağlarken hasarlı dokuları iyileştirir ve rehabilite eder. Ekipmanların tamamı vücudu en efektif şekilde çalıştırma prensibine göre tasarlanmıştır.

Hidrolik Fitness Ekipmanları Nasıl Çalışır?

Ayarlanabilir hidrolik pistonlar ile direnç sağlayan hidrolik fitness ekipmanları, klasik fitness ekipmanlarının tersine sabit bir ağırlık bağlanmaksızın kişinin kendi itme ve çekme gücüne göre tepki veren, sakatlanmaya sebep olmayan güvenli bir egzersiz imkanı sağlar. Her ekipman vücudun belli ana kas gruplarına etki ederek kısa sürede maksimum faydayı sağlar. Hidrolik fitness, günümüz koşullarında zamanı olmayan kişilerin veya standart fitness salonlarından sıkılan ve fayda göremeyen kişiler için bir spor kavramı olarak popüler oldu. Dünya Sağlık Örgütü 30 dakikada efektif yapılan egzersizleri en kaliteli spor olarak tanımlıyor. İstasyon mantığı ile çalışılan bu sistem 9 ana istasyon 9 egzersiz platformu şeklinde kullanılması tavsiye edilir. İstasyon çalışmasında 1 tur 10 dakika 3 tur yaklaşık 30 dakikada bitmektedir.

 

Hidrolik Fitness Neden Popüler Oldu?

Hidrolik Fitness, günümüz koşullarında zamanı olmayan kişilerin veya standart fitness salonlarından sıkılan ve fayda göremeyen kişiler için bir spor kavramı olarak popüler oldu. Hidrolik fitness eğlenceli ve kısa zamanda maksimum faydayı gören spor salonları, sıradan aletler yerine Hidrolik Fitness ekipmanlarına ağırlık verdi ve bu sayede hidroilik fitness popüler haline geldi.

 

Ürünlerimizi Görmek İçin Lütfen Tıklayın.